Munich
Pátek, 20 září, 2024

Frenštát úřadoval v Heřmanicích. Trenér Kobylík slaví první divizní výhru

Must read

Nový kouč Frenštátu David Kobylík oslavil v sobotu první divizní vítězství ve své trenérské kariéře. Beskyd ovládl zápas v Heřmanicích, kde vyhrál 4:0.
V sestavě Frenštátu se objevila nová posila, záložník Marek Siedlok z Vratimova, který v minulosti oblékal i dres Frýdku – Místku. Na první gól se čekalo jen do 19. minuty. Klimpar dobře zapresoval soupeře a překonal brankáře Andrejka. „Hráli jsme dobře, maximálně koncentrovaně. Byli jsme hodně na míči,“ pochvaloval si trenér Beskydu David Kobylík.

Osm minut po přestávce zahrával Fojtík standardku, na zadní tyči našel Farského a ten zvyšoval na 0:2. Třetí branku přidal po krásné akci na levé straně střídající Baran. Poslední slovo měl osm minut před koncem úspěšnou dorážkou Žák. „V Heřmanicích nám sedlo úplně všechno. Mám z naší hry dobrý pocit. Nesmíme ale usnout na vavřínech a dál tvrdě pracovat,“ podotkl šéf frenštátské lavičky.

Pro Davida Kobylíka šlo o první trenérské vítězství v divizní soutěži. „Udělalo mi radost, kluky chválím,“ pousmál se bývalý prvoligový plejer. Pouze se mezi náhradník se objevilo ofenzivní eso – Ondřej Pyclík. „Ondra ještě není zdravotně v pořádku, proto jsme ho šetřili,“ zakončil Kobylík

Heřmanice – Frenštát pod Radhoštěm 0:4 (0:1)
Branky: 19. Klimpar, 53. Farský, 82. Baran, 86. Žák. Rozhodčí: Matějek – Lukašík, Broskevič. ŽK: Mlčoch, Krajčík, Velička, Hetto, Kaspřík – Bolcek. Diváci: 150.
Frenštát: Páleník – Dudek, Bányácski, Farský, Žitnik (68. Pyclík) – Siedlok (82. Žák), Bolcek (82. Packo), Buchlovský, Fojtík, Halda (53. Baran)– Klimpar. Trenér: David Kobylík.